مسئولیت اجتماعی

مسئولیت اجتماعی شرکتی هولدینگ دارویی بهفار و شرکت‌های زیر مجموعه

مسئولیت اجتماعی نوعی استراتژی مدیریتی به شیوه اخلاقی و پایدار است و در برگیرنده مشارکت‌های داوطلبانه‌ای است که به منظور مدیریت تاثیرات آنها بر جامعه، محیط زیست، زمینه‌های اقتصادی و کسب منفعت برای همه افراد جامعه انجام می‌شوند و شرکت به طور داوطلبانه به ایجاد یک جامعه بهتر و محیط زیست پاکتر کمک می‌کند.

مسئولیت اجتماعی شرکت‎ها برای همه کارکنان یک سازمان فرصتی را برای حرکت در راستای جامعه، محیط زیست، کشور و … ایجاد می‌کند. نشاندن لبخند بر لبان افراد نیازمند جامعه علاوه بر تغییر زندگی آنها، احساس غرور و رضایتمندی درونی در کارکنان سازمان ایجاد می‌کند و جامعه را تبدیل به مکانی بهتر برای زندگی افرادی که از امتیازات کمتری برخوردارند، می‌سازد. هولدینگ دارویی بهفار و شرکت‌های گروه شامل بهستان دارو (داروهای تخصصی، فوق تخصصی و جنرال)، بهستان بهداشت (مکمل‌های غذایی و داروهای گیاهی)، داروسازی بهستان (تولید دارو تحت لیسانس کمپانی‌های معتبر بین‌المللی)، بهستان پخش (توزیع محصولات دارویی)، بهستان فارمد (داروهای تخصصی و مکمل در قالب تولید قراردادی)، بهستان پلاسما (جمع‌آوری و تولید پلاسما)، ولیان دارو (داروهای تخصصی چشمی) و بهبد دارو (داروهای تخصصی، ارفان و شیمی درمانی) مجموعه کاملی از خدمات را با بالاترین کیفیت ممکن به بیماران و مشتریان خود عرضه می‌نمایند. هولدینگ دارویی بهفار و شرکتهای گروه، از محیطی دوستانه و فضای امن شغلی برخوردار هستند و همواره فرصتهای آموزشی و همکاری‌های گروهی را برای کارکنان ایجاد می‌نمایند.

از همان ابتدای تاسیس بهستان، سهامداران و مدیران قصد داشتند نمونه‌ای موفق و مورد اطمینان در بخش خصوصی را برای همه ذینفعان ارائه کنند. به همین دلیل در هر فرصتی سهم خود را در فعالیت‌های اجتماعی از قبیل کمک به مراکز خیریه (کهریزک و محک)، بیمارستان‌های دولتی و بیماران ادا می‌کردند. فعالیت‌های مسئولیت اجتماعی شرکتی در شرکت‌های بهفار با همکاری و مشارکت پرسنل سازمان به صورت مستمر و در ابعاد مختلف مسئولیت اجتماعی شرکتی شامل ابعاد آموزشی، ارائه خدمات به بیماران، دسترسی بیماران به خدمات بهداشت، درمان و سلامت و زیست محیطی در دو بخش مرتبط با سلامت و سایر ابعاد انجام می‌شود که نمونه‌هایی از آن شامل موارد زیر می‌باشد:

«رویش بهستان» یک پروژه بیمار محور و از اقدامات مسئولیت اجتماعی هلدینگ بهفار و شرکت‌های زیرمجموعه است که برای ارتقا شرایط رفاهی بیماران سرطانی در بخش‌های شیمی درمانی مراکز و بیمارستان‌های دولتی که نیازمند اقدامات اصلاحی متمرکز بر تجهیز یا تعویض امکانات مربوط به بیمار بودند، راه‌اندازی شده است. مجموعه بهستان و کمپانی‌های همکار بیش از دو دهه است که با تامین باکیفیت‌ترین داروها به بهبودی حال بیماران، درمان خوب و افزایش امید به زندگی، در کنار بیماران سرطانی و خانواده‌های آنان بوده‌اند و اکنون با هدف حضوری پر رنگ‌تر در راه بهبود کیفیت زندگی بیماران، با ارائه خدمات و تجهیزات بهتر در زمینه ارتقای استانداردها و الزامات بخش‌های درمانی، در حین درمان قدم برمی‌دارد. تمرکز این پروژه بر روی خدماتی‌ست که صرفا مربوط به بیماران است و رفاه حال بیماران را در حین شیمی درمانی تامین می‌کند. براین اساس در فاز نخست «رویش بهستان» با اساتید و متخصصان حوزه درمان سرطان در مراکز درمانی بخش دولتی که نیازهای بیشتر و گسترده‌تری دارند، نیازهای مراکز را انتخاب و اقدام به تهیه تجهیزات مورد نیاز نمودیم.
این پروژه بیمار محور در اواخر سال ۱۳۹۷ با هدف ارتقای امکانات درمانی و رفاهی بخش‌های شیمی درمانی بیمارستان‌های پرمراجعه بخش دولتی کلید خورد و تعویض هودهای فرسوده، نوسازی و استانداردسازی تخت‌های شیمی درمانی و نوسازی تجهیزات رفاهی بخش‌های شیمی درمانی چند بیمارستان هدفی بود که تعیین شد.
از آنجایی که بهستان همواره با پزشکان و انجمن‌ها مشارکت علمی داشته است، در این پروژه نیز از راهنمایی‌های اساتید گرامی استفاده کرده و از پیشنهادات آنها در رابطه با لیست مراکز و بیمارستان‌های دولتی که در مناطق ضعیف کشور واقع شده‌اند و همچنین لیست تجهیزات مورد نیاز آنها بهره برد.
تاکنون بخش‌های شیمی درمانی بیمارستان‌های شهدای هفتم تیر و بازرگانان در تهران و بیمارستان گلستان در اهواز تجهیز شده‌اند و بیمارستان‌های رازی رشت و شهید رجایی بابلسر تا پایان سال ۱۳۹۸ تجهیز خواهند شد.

ساخت مدرسه روستای بلوان که در زلزله سال ۱۳۹۶ کرمانشاه، سر پل ذهاب به صورت کامل تخریب شده بود.

حمایت از کودکان مبتلا به بیماری متابولیک و ژنتیک با تامین هزینه دارو و درمان این کودکان در کانون خیریه «امید».

تامین واکسن و انجام واکسیناسیون جهت مصونیت در برابر بیماری آنفولانزا و پنوموکک در آسایشگاه کهریزک، انجمن کودکان کار و خیابان و شیرخوارگاه شبیر.