داروسازی بهستان

شرکت داروسازی بهستان در اردیبهشت ماه ۱۳۸۴ ثبت و فعالیت خود را از  ۱۳۸۶ آغاز نمود و ماموریت تولید تحت  لیسانس کمپانی‌های داروسازی معتبر جهان را در هولدینگ دارویی بهفار عهده دار است. شرکت داروسازی بهستان فعالیت خود را با واردات محصولات شرکت‌هایی نظیر Hameln , Biolyse , Pharmathen و … آغاز نمود. پس از آن در سال ۱۳۸۸ استراتژی شرکت در قالب واردات محدود شد به برخی از داروهایی که قرار است تولید تحت لیسانس شوند .

پروژه احداث کارخانه در شهر صنعتی کاوه ساوه از ۱۳۸۷ کلید خورد و احداث خط تولید قرص و کپسول برای تولید محصولات تحت لیسانس بر اساس استانداردهای روز دارویی و مطابق با آخرین الزامات و دستورالعمل‌های GMP و رفرنس‌های معتبری نظیر FDA , EMA , PIC/s انجام شد .

در ۱۳۹۱ سالن تولید بسته‌بندی ثانویه به بهره‌برداری رسید و پس از اخذ تاییدیه GMP و مجوز بسته‌بندی ثانویه از سازمان غذا و دارو و همچنین دریافت تاییدیه‌های GMP از کمپانی‌های مذکور، تولید فرآورده‌ها از شرکت‌های Sandoz, Astellas و Hexal از مرحله بسته‌بندی ثانویه در نیمه ۱۳۹۲ آغاز شد.

فاز اول پروژه تولید تحت لیسانس از مرحله Primary تکمیل و فاز دوم تولید از مرحله گرانول از ابتدای سال ۱۳۹۴ آغاز شد.

داروسازی بهستان در پروژه‌های آتی و فاز توسعه خود، تولید خطوط دارویی با اشکال تزریقی، مایعات،  Soft Gel  و نیز تولید محصولاتی با برند خود را پیش‌بینی کرده است .این شرکت در نظر دارد نیاز بیماران را برای دسترسی به برندهای معتبر دارویی دنیا با همان کیفیت اما قیمت رقابتی و همچنین تولید محصولات برند خود را با کیفیتی به مراتب بالاتر، مهیا نماید. در همین راستا داروسازی بهستان همکاری با کمپانی‌هایی نظیر Sandoz ,TILLOTTS , Bio Sandoz  , GSK و Pharmathen  را در دستور کار خود قرار داده است.